ICS Calendar - en to nn_NO translation catalogue (58 entries)

en: The %sICS Calendar%s plugin requires either the PHP cURL extensions, or the %s PHP setting to be turned on. Please update the settings in your %s file or contact your hosting provider for assistance.
nn_NO: %s ICS Calendar %s -tillegget krever enten PHP cURL-utvidelser eller %s PHP-innstillingen for å være slått på. Oppdater innstillingene i %s filen, eller kontakt vertsleverandøren din for å få hjelp.

en: Your site is currently using a UTC offset-based timezone setting.
nn_NO: Nettstedet ditt bruker for øyeblikket en UTC-offset-basert tidssoneinnstilling.

en: This can produce time display errors in the %s plugin in locations that observe Daylight Saving Time.
nn_NO: Dette kan gi tidsvisningsfeil i %s programtillegget på steder som overholder sommertid.

en: Please %schange your timezone setting%s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display.
nn_NO: %s Endre tidssoneinnstillingen %s til byen nærmest din plassering, i samme tidssone, for riktig visning av tid.

en: See the %sPHP documentation%s for additional information on this issue.
nn_NO: Se %s PHP-dokumentasjonen %s for mer informasjon om dette problemet.

en: Cleared %s cached calendar(s).
nn_NO: Fjernet %s hurtigbufrede kalendere.

en: No cached calendars were found.
nn_NO: Ingen hurtigbufrede kalendere ble funnet.

en: Show/hide all
nn_NO: Vis/skjul

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
nn_NO: ICS-filen kunne ikke hentes eller var tom. Kontroller at URL er riktig, og sjekk php.ini-konfigurasjonen for å bekrefte at cURL eller allow_url_fopen er tilgjengelig. Hvis du bruker mellomrom for å avgrense flere nettadresser, kan du også prøve å bruke rørtegnet i stedet. Berørt nettadresse:

en: Ends
nn_NO: Sluttar

en: Hide past events
nn_NO: Skjule tidligere kurs

en: Show past events
nn_NO: Vis tidligere kurs

en: Click for more...
nn_NO: Klikk for mer…

en: Cancelled
nn_NO: Avbrote

en: Recurring event
nn_NO: Gjentagende arrangement

en: Recurs every %s years
nn_NO: Gjentas hvert %s år

en: Recurs yearly
nn_NO: Gjentas årlig

en: Recurs every %s months
nn_NO: Gjentas hver %s. Måned

en: Recurs monthly
nn_NO: Gjentas hver måned

en: Recurs every %s weeks
nn_NO: Gjentas hver %s uke

en: Recurs weekly
nn_NO: Gjentas ukentlig

en: Recurs every %s days
nn_NO: Gjentas hver %s dag

en: Recurs daily
nn_NO: Gjentas hver dag

en: Add ICS Calendar
nn_NO: ICS-kalender

en: Basic Shortcode Example
nn_NO: Grunnleggende kortkodeeksempel

en: To insert an ICS calendar in a page, use the following shortcode format, replacing the all-caps text with your feed URL. Many additional customization options are available. Please see the User Guide for details.
nn_NO: For å sette inn en ICS-kalender på en side, bruk følgende kortnummerformat, og erstatt all-cap-teksten med feed-URL-en. Mange ekstra tilpasningsalternativer er tilgjengelige. Se brukerhåndboken for detaljer.

en: System Report
nn_NO: Systemrapport

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
nn_NO: Kopier følgende tekst og inkluder den i meldingen når du sender e-post til support.

en: Also please include the ICS Calendar shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
nn_NO: Ta også med ICS Calendar-koden nøyaktig slik du har angitt den på den berørte siden.

en: User Guide
nn_NO: Brukarrettleiing

en: Our complete user guide is now available with full translation into dozens of languages on our website:
nn_NO: Vår komplette brukerhåndbok er nå tilgjengelig med full oversettelse til dusinvis av språk på nettstedet vårt:

en: Support
nn_NO: Hjelp

en: For support please email %s or use the %sWordPress Support Forums%s.
nn_NO: For støtte kan du sende en e-post til %s eller bruke %sWordPress-støttefora%s.

en: Additional Resources
nn_NO: Tilleggsressurser

en: ICS documentation and tools:
nn_NO: ICS dokumentasjon og verktøy:

en: ICS Parser at GitHub
nn_NO: ICS Parser på GitHub

en: Recurrence Rule Tester
nn_NO: Reguleringstester for gjentakelse

en: Miscellaneous reference and tools:
nn_NO: Diverse referanser og verktøy:

en: HTML Color Picker
nn_NO: Fargehentar

en: Unix Timestamp Converter
nn_NO: Unix tidsstempelkonverter

en: Upgrade to PRO!
nn_NO: Oppgrader til PRO!

en: Features include additional views (month-with-sidebar, year-with-sidebar, sidebar widget, and conference schedule grid view), a Calendar Builder with save feature for full management of calendar settings without manually editing the shortcode, Customizer options to easily modify the calendar&rsquo;s appearance, advanced features like regular expressions, and more! Visit %s to learn more.
nn_NO: Funksjoner inkluderer flere visninger (måned-med-sidebar, år-med-sidebar, sidebar widget, og konferanse tidsplan rutenettvisning), en Kalender Builder med lagre funksjon for full styring av kalenderinnstillinger uten å redigere kortkoden, Customizer alternativer for å enkelt endre kalenderens utseende, avanserte funksjoner som vanlige uttrykk, og mer! Gå til %s for å finne ut mer.

en: Thank You!
nn_NO: Takk!

en: This plugin is free to use. If you find it to be of value, we welcome your donation (suggested amount: US $9), to help fund future development, or get the advanced features of the %sPRO version%s for just US $29/year.
nn_NO: Dette pluginet er gratis å bruke. Hvis du synes det er verdifullt, ønsker vi donasjonen din velkommen (foreslått beløp: USD 9), for å bidra til å finansiere fremtidig utvikling, eller få de avanserte funksjonene i %s PRO-versjonen %s for bare USD 29 per år.

en: Make a Donation
nn_NO: Gjøre en donasjon

en: Go PRO!
nn_NO: Gå til Pro!

en: Utilities
nn_NO: Verktøy

en: Clear Cached Calendar Data
nn_NO: Fjern hurtigbufrede kalenderdata

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
nn_NO: Dette vil umiddelbart fjerne alle eksisterende bufrede kalenderdata (rensingstransienter), og tvinge WordPress til å laste inn alle kalendere på nytt neste gang de blir sett på. Caching vil deretter fortsette som før.

en: No events found.
nn_NO: Ingen hendingar vart funne.

en: All Day
nn_NO: Heile dagen

en: No events.
nn_NO: Ingen eventer.

en: No additional events this month.
nn_NO: Ingen flere hendelser denne måneden.

en: Last week
nn_NO: Forrige uke

en: This week
nn_NO: Denne veka

en: Next week
nn_NO: Neste veke

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: ICS Calendar
nn_NO: ICS-kalender

note: Description of the plugin/theme
en: Embed a live updating iCal (ICS) feed in any page using a shortcode.
nn_NO: Legge til en live oppdatering av iCal (ICS) feed på en hvilken som helst side ved hjelp av en kortkode.
