ICS Calendar - en to nb_NO translation catalogue (57 entries)

en: The %sICS Calendar%s plugin requires either the PHP cURL extensions, or the %s PHP setting to be turned on. Please update the settings in your %s file or contact your hosting provider for assistance.
nb_NO: Den %sICS Kalender%s plugin krever enten PHP cURL-utvidelsene, eller %s PHP-innstillingen som skal slås på. Oppdater innstillingene i filen %s kontakt vertsleverandøren for å få hjelp.

en: Your site is currently using a UTC offset-based timezone setting.
nb_NO: Nettstedet ditt bruker for øyeblikket en UTC-forskyvningsbasert tidssoneinnstilling.

en: This can produce time display errors in the %s plugin in locations that observe Daylight Saving Time.
nb_NO: Dette kan gi tidsvisningsfeil i %s plugin på steder som observerer sommertid.

en: Please %schange your timezone setting%s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display.
nb_NO: Vennligst %s endre tidssoneinnstillingen%s til byen nærmest din plassering, i samme tidssone, for riktig tidsvisning.

en: See the %sPHP documentation%s for additional information on this issue.
nb_NO: Se dokumentasjonen %sPHP%s hvis du vil ha mer informasjon om dette problemet.

en: Cleared %s cached calendar(s).
nb_NO: Tømt %s hurtigbufrede kalenderen(e).

en: No cached calendars were found.
nb_NO: Finner ingen hurtigbufrede kalendere.

en: Show/hide all
nb_NO: Vis/skjul alle

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
nb_NO: ICS-filen kunne ikke hentes eller var tom. Kontroller at NETTADRESSEN er riktig, og sjekk php.ini-konfigurasjonen din for å bekrefte at enten cURL eller allow_url_fopen er tilgjengelig. Hvis du bruker mellomrom til å avgrense flere nettadresser, kan det også være lurt å prøve å bruke rørtegnet i stedet. Berørt nettadresse:

en: Ends
nb_NO: Slutter

en: Hide past events
nb_NO: Skjul tidligere hendelser

en: Show past events
nb_NO: Vis tidligere hendelser

en: Click for more...
nb_NO: Klikk for mer...

en: Cancelled
nb_NO: Kansellert

en: Recurring event
nb_NO: Gjentagende arrangement

en: Recurs every %s years
nb_NO: Gjentar seg hvert %s år

en: Recurs yearly
nb_NO: Gjentar seg årlig

en: Recurs every %s months
nb_NO: Gjentar seg hver %s måned

en: Recurs monthly
nb_NO: Gjentar seg månedlig

en: Recurs every %s weeks
nb_NO: Gjentar seg hver %s uke

en: Recurs weekly
nb_NO: Gjentar seg ukentlig

en: Recurs every %s days
nb_NO: Gjentar seg hver %s dag

en: Recurs daily
nb_NO: Gjentar seg daglig

en: Add ICS Calendar
nb_NO: ICS-kalender

en: Basic Shortcode Example
nb_NO: Grunnleggende kortkodeeksempel

en: To insert an ICS calendar in a page, use the following shortcode format, replacing the all-caps text with your feed URL. Many additional customization options are available. Please see the User Guide for details.
nb_NO: Hvis du vil sette inn en ICS-kalender på en side, bruker du følgende kortkodeformat, og erstatter all-caps-teksten med feed-URL-adressen. Mange andre tilpasningsalternativer er tilgjengelige. Se brukerhåndboken hvis du vil ha mer informasjon.

en: System Report
nb_NO: Hent systemrapport

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
nb_NO: Kopier følgende tekst og ta den med i meldingen når du sender støtte via e-post.

en: Also please include the ICS Calendar shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
nb_NO: Også ta med ICS Kalender kortkode akkurat som du har det angitt på den berørte siden.

en: User Guide
nb_NO: Brukerhåndbok

en: Our complete user guide is now available with full translation into dozens of languages on our website:
nb_NO: Vår komplette brukerhåndbok er nå tilgjengelig med full oversettelse til dusinvis av språk på vår nettside:

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: For support please email %s or use the %sWordPress Support Forums%s.
nb_NO: For støtte vennligst send %s eller bruk %sWordPress Support Forums%s.

en: Additional Resources
nb_NO: Tilleggsressurser

en: ICS documentation and tools:
nb_NO: ICS-dokumentasjon og -verktøy:

en: ICS Parser at GitHub
nb_NO: ICS Parser for GitHub

en: Recurrence Rule Tester
nb_NO: Tester av regelmessighetsregel

en: Miscellaneous reference and tools:
nb_NO: Diverse referanse og verktøy:

en: HTML Color Picker
nb_NO: HTML-fargevelveler

en: Unix Timestamp Converter
nb_NO: Unix tidsstempel omformer

en: Upgrade to PRO!
nb_NO: Oppgrader til PRO!

en: Features include additional views (month-with-sidebar, year-with-sidebar, sidebar widget, and conference schedule grid view), a Calendar Builder with save feature for full management of calendar settings without manually editing the shortcode, Customizer options to easily modify the calendar&rsquo;s appearance, advanced features like regular expressions, and more! Visit %s to learn more.
nb_NO: Funksjoner inkluderer flere visninger (måned-med-sidebar, år-med-sidebar, sidebar widget, og konferanse tidsplan rutenettvisning), en Kalender Builder med lagre funksjon for full styring av kalenderinnstillinger uten å redigere kortkoden, Customizer alternativer for å enkelt endre kalenderens utseende, avanserte funksjoner som vanlige uttrykk, og mer! Gå til %s for å finne ut mer.

en: Thank You!
nb_NO: Takk skal du ha!

en: This plugin is free to use. If you find it to be of value, we welcome your donation (suggested amount: US $9), to help fund future development, or get the advanced features of the %sPRO version%s for just US $29/year.
nb_NO: Denne plugin er gratis å bruke. Hvis du finner det å være av verdi, ønsker vi donasjonen din velkommen (foreslått beløp: US $ 9), for å bidra til å finansiere fremtidig utvikling, eller få de avanserte funksjonene i %sPRO-versjonen%s for bare US $ 29 / år.

en: Make a Donation
nb_NO: Gi en donasjon

en: Go PRO!
nb_NO: Gå PRO!

en: Utilities
nb_NO: Verktøy

en: Clear Cached Calendar Data
nb_NO: Tøm bufrede kalenderdata

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
nb_NO: Dette vil umiddelbart fjerne alle eksisterende hurtigbufrede kalenderdata (tøm transienter), og tvinge WordPress til å laste inn alle kalendere på nytt neste gang de blir sett. Hurtigbufring vil deretter fortsette som før.

en: No events found.
nb_NO: Ingen dager funnet.

en: All Day
nb_NO: Hele dagen

en: No events.
nb_NO: Ingen hendelser.

en: No additional events this month.
nb_NO: Ingen flere hendelser denne måneden.

en: Last week
nb_NO: Forrige uke

en: This week
nb_NO: Nåværende uke

en: Next week
nb_NO: Neste uke

note: Description of the plugin/theme
en: Embed a live updating iCal (ICS) feed in any page using a shortcode.
nb_NO: Bygg inn en live oppdatering iCal (ICS) feed på en hvilken som helst side ved hjelp av en kortkode.
