ICS Calendar - en to fi_FI translation catalogue (58 entries)

en: The %sICS Calendar%s plugin requires either the PHP cURL extensions, or the %s PHP setting to be turned on. Please update the settings in your %s file or contact your hosting provider for assistance.
fi_FI: %sICS Calendar%s laajennus edellyttää joko PHP cURL -laajennuksia tai %s PHP -asetuksen kytkemista päälle. Päivitä tiedostosi asetukset %s pyydä apua isännöintipalvelultasi.

en: Your site is currently using a UTC offset-based timezone setting.
fi_FI: Sivustosi käyttää tällä hetkellä UTC-siirtymäpohjaista aikavyöhykeasetusta.

en: This can produce time display errors in the %s plugin in locations that observe Daylight Saving Time.
fi_FI: Tämä voi aiheuttaa aikanäyttövirheitä %s-laajennuksessa paikoissa, joissa tarkkailtaan kesäaikaa.

en: Please %schange your timezone setting%s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display.
fi_FI: Ole %s muuta aikavyöhykeasetustasi%s sijaintiasi lähinnä olevan kaupungin mukaan samalla aikavyöhykkeellä, jotta aikanäyttö olisi oikea.

en: See the %sPHP documentation%s for additional information on this issue.
fi_FI: Lisätietoja %sphp%sdokumentaatiosta.

en: Cleared %s cached calendar(s).
fi_FI: Tyhjennys %s välimuistiin tallennetuista kalentereista.

en: No cached calendars were found.
fi_FI: Välimuistiin tallennettuja kalentereita ei löytynyt.

en: Show/hide all
fi_FI: Näytä tai piilota kaikki

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
fi_FI: Jako-tiedostoa ei voitu noutaa tai se oli tyhjä. Varmista, että URL-osoite on oikea, ja tarkista php.ini-kokoonpanosi varmistaaksesi, että cURL tai allow_url_fopen on käytettävissä. Jos käytät välilyöntejä useiden URL-osoitteiden rajaamiseen, voit myös kokeilla putkimerkin käyttöä. Url-osoite, jota identi oleminen

en: Ends
fi_FI: Loppuu

en: Hide past events
fi_FI: Piilota menneet tapahtumat

en: Show past events
fi_FI: Näytä aiemmat tapahtumat

en: Click for more...
fi_FI: Saat lisätietoja napsauttamalla...

en: Cancelled
fi_FI: Peruutettu

en: Recurring event
fi_FI: Toistuva tapahtuma

en: Recurs every %s years
fi_FI: Toistuu %s vuoden välein

en: Recurs yearly
fi_FI: Toistuu vuosittain

en: Recurs every %s months
fi_FI: Toistuu kuukauden %s välein

en: Recurs monthly
fi_FI: Toistuu kuukausittain

en: Recurs every %s weeks
fi_FI: Toistuu joka %s viikko

en: Recurs weekly
fi_FI: Toistuu viikoittain

en: Recurs every %s days
fi_FI: Toistuu joka %s päivä

en: Recurs daily
fi_FI: Toistuu päivittäin

en: Add ICS Calendar
fi_FI: ICS-kalenteri

en: Basic Shortcode Example
fi_FI: Esimerkki shortcodesta

en: To insert an ICS calendar in a page, use the following shortcode format, replacing the all-caps text with your feed URL. Many additional customization options are available. Please see the User Guide for details.
fi_FI: Jos haluat lisätä Jakon kalenterin sivulle, käytä seuraavaa shortcode-muotoa ja korvaa all-caps-teksti syötteen URL-osoitteella. Käytettävissä on useita muita mukautusvaihtoehtoja. Katso lisätietoja käyttöoppaasta.

en: System Report
fi_FI: Järjestelmäraportti

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
fi_FI: Kopioi seuraava teksti ja sisällytä se viestiisi, kun lähetät tukea sähköpostitse.

en: Also please include the ICS Calendar shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
fi_FI: Sisällytä myös ICS-kalenterin shortcode täsmälleen sellaisena kuin se on syötetty vaikutusalueen sivulla.

en: User Guide
fi_FI: Käyttöopas

en: Our complete user guide is now available with full translation into dozens of languages on our website:
fi_FI: Täydellinen käyttöoppaamme on nyt saatavilla täydellisellä käännöksellä kymmenille kielille verkkosivuillamme:

en: Support
fi_FI: Tuki

en: For support please email %s or use the %sWordPress Support Forums%s.
fi_FI: Jos haluat tukea, lähetä %s tai käytä %sWordPress-tukifoorumeita%s.

en: Additional Resources
fi_FI: Lisäresursseja

en: ICS documentation and tools:
fi_FI: ICS:n dokumentaatio ja työkalut:

en: ICS Parser at GitHub
fi_FI: ICS-jäsennin GitHubissa

en: iCal Validator
fi_FI: iCal-varmennin

en: Recurrence Rule Tester
fi_FI: Toistumissäännön testaaja

en: Miscellaneous reference and tools:
fi_FI: Erilaiset viitteenä ja työkaluina:

en: HTML Color Picker
fi_FI: HTML-värivalitsin

en: Unix Timestamp Converter
fi_FI: Unix aikaleimamuunnin

en: Upgrade to PRO!
fi_FI: Päivitä PRO:ksi!

en: Features include additional views (month-with-sidebar, year-with-sidebar, sidebar widget, and conference schedule grid view), a Calendar Builder with save feature for full management of calendar settings without manually editing the shortcode, Customizer options to easily modify the calendar&rsquo;s appearance, advanced features like regular expressions, and more! Visit %s to learn more.
fi_FI: Ominaisuuksia ovat lisänäkymät (kuukausi sivupalkin kanssa, vuoden sivupalkki, sivupalkin widget ja neuvotteluaikataulun ruudukkonäkymä), kalenterin muodostin, jossa on tallennusominaisuus kalenteriasetusten täydelliseen hallintaan muokkaamatta pikakoodia manuaalisesti, Mukauta-asetukset, joiden avulla voit helposti muokata kalenterin ulkoasua, lisäominaisuudet, kuten säännölliset lausekkeet, ja paljon muuta! Vieraile %s oppiaksesi lisää.

en: Thank You!
fi_FI: Kiitos!

en: This plugin is free to use. If you find it to be of value, we welcome your donation (suggested amount: US $9), to help fund future development, or get the advanced features of the %sPRO version%s for just US $29/year.
fi_FI: Tämä laajennus on ilmainen käyttää. Jos se on mielestäsi arvokas, toivotamme lahjoituksesi tervetulleeksi (ehdotettu summa: US $ 9), auttaa rahoittamaan tulevaa kehitystä tai saamaan %sPRO-version edistyneet ominaisuudet%s vain 29 dollaria vuodessa.

en: Make a Donation
fi_FI: Tee lahjoitus

en: Go PRO!
fi_FI: Hyvä, PRO!

en: Utilities
fi_FI: Lisäpalvelut

en: Clear Cached Calendar Data
fi_FI: Tyhjennä välimuistiin tallennetut kalenteritiedot

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
fi_FI: Tämä tyhjentää välittömästi kaikki olemassa olevat välimuistiin tallennetut kalenteritiedot (poista ohimenevät), pakottaen WordPressin lataamaan kaikki kalenterit uudelleen seuraavan kerran, kun niitä katsellaan. Tämän jälkeen välimuisti jatkuu kuten ennenkin.

en: No events found.
fi_FI: Tapahtumia ei löytynyt.

en: All Day
fi_FI: Koko päivän

en: No events.
fi_FI: Ei tapahtumia.

en: No additional events this month.
fi_FI: Lisäresursseja

en: Last week
fi_FI: Viime viikolla

en: This week
fi_FI: Tällä viikolla

en: Next week
fi_FI: Seuraava viikko

note: Description of the plugin/theme
en: Embed a live updating iCal (ICS) feed in any page using a shortcode.
fi_FI: Upota elävä päivittäminen iCal (ICS)-syöte millä tahansa sivulla käyttämällä lyhytkoodia.
