ICS Calendar - en to el_GR translation catalogue (58 entries)

en: The %sICS Calendar%s plugin requires either the PHP cURL extensions, or the %s PHP setting to be turned on. Please update the settings in your %s file or contact your hosting provider for assistance.
el_GR: Η προσθήκη %s ημερολογίου %sICS απαιτεί είτε τις επεκτάσεις PHP cURL είτε τη ρύθμιση %s PHP που θα ενεργοποιηθεί. Ενημερώστε τις ρυθμίσεις στο αρχείο %s σας ή επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας για βοήθεια.

en: Your site is currently using a UTC offset-based timezone setting.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή, ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί μια ρύθμιση ζώνης ώρας που βασίζεται σε μετατόπιση UTC.

en: This can produce time display errors in the %s plugin in locations that observe Daylight Saving Time.
el_GR: Αυτό μπορεί να προκαλέσει σφάλματα εμφάνισης χρόνου στο πρόσθετο %s σε θέσεις που παρατηρούν τη θερινή ώρα.

en: Please %schange your timezone setting%s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display.
el_GR: Αλλάξτε %s ρύθμιση ζώνης ώρας%s στην πλησιέστερη πόλη της τοποθεσίας σας, στην ίδια ζώνη ώρας, για την κατάλληλη χρονική οθόνη.

en: See the %sPHP documentation%s for additional information on this issue.
el_GR: Ανατρέξτε στην τεκμηρίωση %sPHP%s για πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με αυτό το ζήτημα.

en: Cleared %s cached calendar(s).
el_GR: Απαλοιφή %s αποθηκευμένο ημερολόγιο(-ες).

en: No cached calendars were found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν προσωρινά αποθηκευμένα ημερολόγια.

en: Show/hide all
el_GR: Εμφάνιση/απόκρυψη όλων

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση του αρχείου ICS ή ήταν κενό. Βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση URL είναι σωστή και ελέγξτε τη διαμόρφωση του php.ini για να επαληθεύσετε ότι είναι διαθέσιμο το cURL ή το allow_url_fopen. Εάν χρησιμοποιείτε κενά διαστήματα για να οριοθετήσετε πολλές διευθύνσεις URL, μπορείτε επίσης να δοκιμάσετε να χρησιμοποιήσετε το χαρακτήρα διοχέτευσης. Διεύθυνση URL που επηρεάζεται:

en: Ends
el_GR: Λήγει στις

en: Hide past events
el_GR: Απόκρυψη προηγούμενων συμβάντων

en: Show past events
el_GR: Εμφάνιση προηγούμενων συμβάντων

en: Click for more...
el_GR: Κάντε κλικ για περισσότερα...

en: Cancelled
el_GR: Ακυρώθηκε

en: Recurring event
el_GR: Διαχωριστικά συμβάντων

en: Recurs every %s years
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %s χρόνια

en: Recurs yearly
el_GR: Επαναλαμβάνεται ετησίως

en: Recurs every %s months
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %s μήνες

en: Recurs monthly
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε μήνα

en: Recurs every %s weeks
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %s εβδομάδες

en: Recurs weekly
el_GR: Επαναλαμβάνεται εβδομαδιαία

en: Recurs every %s days
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %s ημέρες

en: Recurs daily
el_GR: Επαναλαμβάνεται καθημερινά

en: Add ICS Calendar
el_GR: Προσθήκη ημερολογίου ICS

en: Basic Shortcode Example
el_GR: Παράδειγμα βασικού Shortcode

en: To insert an ICS calendar in a page, use the following shortcode format, replacing the all-caps text with your feed URL. Many additional customization options are available. Please see the User Guide for details.
el_GR: Για να εισαγάγετε ένα ημερολόγιο κοινόχρηστης σύνδεσης σε μια σελίδα, χρησιμοποιήστε την ακόλουθη μορφή σύντομου κώδικα, αντικαθιστώντας το κείμενο all-caps με τη διεύθυνση URL της ροής σας. Πολλές πρόσθετες επιλογές προσαρμογής είναι διαθέσιμες. Ανατρέξτε στον Οδηγό χρήσης για λεπτομέρειες.

en: System Report
el_GR: Αναφορά Συστήματος

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
el_GR: Αντιγράψτε το παρακάτω κείμενο και συμπεριλάβετε το στο μήνυμά σας κατά την αποστολή της υποστήριξης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Also please include the ICS Calendar shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
el_GR: Επίσης, συμπεριλάβετε τον σύντομο κωδικό ημερολογίου ICS ακριβώς όπως τον έχετε εισαγάγει στη σελίδα που επηρεάζεται.

en: User Guide
el_GR: Οδηγός χρήσης

en: Our complete user guide is now available with full translation into dozens of languages on our website:
el_GR: Ο πλήρης οδηγός χρήσης μας είναι πλέον διαθέσιμος με πλήρη μετάφραση σε δεκάδες γλώσσες στην ιστοσελίδα μας:

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: For support please email %s or use the %sWordPress Support Forums%s.
el_GR: Για υποστήριξη, στείλτε email %s ή χρησιμοποιήστε τα φόρουμ υποστήριξης %sWordPress%s.

en: Additional Resources
el_GR: Πρόσθετοι πόροι

en: ICS documentation and tools:
el_GR: Τεκμηρίωση και εργαλεία ICS:

en: ICS Parser at GitHub
el_GR: Ανάλυση ICS στο GitHub

en: iCal Validator
el_GR: Πρόγραμμα επικύρωσης iCal

en: Recurrence Rule Tester
el_GR: Ελεγκτής κανόνα περιοδικότητας

en: Miscellaneous reference and tools:
el_GR: Διάφορα εργαλεία αναφοράς:

en: HTML Color Picker
el_GR: Επιλογέας χρώματος HTML

en: Unix Timestamp Converter
el_GR: Μετατροπέας χρονικής σήμανσης Unix

en: Upgrade to PRO!
el_GR: Αναβάθμιση σε PRO!

en: Features include additional views (month-with-sidebar, year-with-sidebar, sidebar widget, and conference schedule grid view), a Calendar Builder with save feature for full management of calendar settings without manually editing the shortcode, Customizer options to easily modify the calendar&rsquo;s appearance, advanced features like regular expressions, and more! Visit %s to learn more.
el_GR: Οι δυνατότητες περιλαμβάνουν πρόσθετες προβολές (πλαϊνή στήλη μήνα με πλαϊνή στήλη, πλαϊνή στήλη, widget πλευρικής εργαλειοθηκής και προβολή πλέγματος χρονοδιαγράμματος διασκέψεων), ένα Πρόγραμμα δημιουργίας ημερολογίων με δυνατότητα αποθήκευσης για πλήρη διαχείριση των ρυθμίσεων ημερολογίου χωρίς μη αυτόματη επεξεργασία του shortcode, επιλογές Προσαρμογής για εύκολη τροποποίηση της εμφάνισης του ημερολογίου, προηγμένες λειτουργίες όπως κανονικές εκφράσεις και πολλά άλλα! Επισκεφθείτε %s για να μάθετε περισσότερα.

en: Thank You!
el_GR: Ευχαριστούμε!

en: This plugin is free to use. If you find it to be of value, we welcome your donation (suggested amount: US $9), to help fund future development, or get the advanced features of the %sPRO version%s for just US $29/year.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο είναι δωρεάν για χρήση. Εάν το βρίσκετε πολύτιμο, χαιρετίζουμε τη δωρεά σας (προτεινόμενο ποσό: US $ 9), για να βοηθήσετε στη χρηματοδότηση της μελλοντικής ανάπτυξης ή να αποκτήσετε τα προηγμένα χαρακτηριστικά της έκδοσης %sPRO%s μόνο για $ 29 / έτος.

en: Make a Donation
el_GR: Κάντε μια δωρεά

en: Go PRO!
el_GR: Πηγαίνετε PRO!

en: Utilities
el_GR: Παροχές

en: Clear Cached Calendar Data
el_GR: Απαλοιφή αποθηκευμένων δεδομένων ημερολογίου

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
el_GR: Αυτό θα διαγράψει αμέσως όλα τα υπάρχοντα προσωρινά αποθηκευμένα δεδομένα ημερολογίου (εκκαθάριση μεταβατικών), αναγκάζοντας το WordPress να φορτώσει ξανά όλα τα ημερολόγια την επόμενη φορά που θα προβληθούν. Η κατάτηση θα συνεχιστεί όπως πριν.

en: No events found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν συμβάντα.

en: All Day
el_GR: Ολοήμερο

en: No events.
el_GR: Όχι γεγονότα.

en: No additional events this month.
el_GR: Δεν υπάρχουν επιπλέον εκδηλώσεις αυτό το μήνα.

en: Last week
el_GR: Την προηγούμενη εβδομάδα

en: This week
el_GR: Αυτή την εβδομάδα

en: Next week
el_GR: Επόμενη Εβδομάδα

note: Description of the plugin/theme
en: Embed a live updating iCal (ICS) feed in any page using a shortcode.
el_GR: Ενσωματώστε ένα iCal (ICS) feed σε οποιαδήποτε σελίδα χρησιμοποιώντας ένα shortcode.
